" سلام بر شما ... از این که از ♛♛·•●✿❤تجلی غدیر❤✿●•·♛♛ بازدید نمودید ، بسیار خرسندیم . از طریق نظرات می توانید پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید "

مطالب پیشین
پیوند دوستان

شبهه

یکی از این شبهه ها، سوال از چرایی عدم وجود حدیث غدیر در کتاب نهج البلاغه است که سخنان امیرالمؤمنین علی علیه السلام در آن گردآوری شده است، می باشد. اینکه اگر واقعا چنین حدیثی در شأن علی علیه السلام از وجود پیامبر اکرم صلی الله علیه وارد شده است، و می گویید به مرحله تواتر رسیده است، چرا حضرت امیرالمؤمنین آن را در سخنان خویش در نهج البلاغه نیاورده و بدان استناد نکرده است؟! آنگاه چنین نتیجه می گیرند که چون این حدیث در این کتاب وجود ندارد، پس صحت آن مشکوک بلکه قائل به عدم صحت آن حدیث شده اند. در پاسخ به این شبهه، باید گفت:

ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 27 مهر 1394 

آیا صحیح است که پیامبر اکرم(ص) با عمّامه  خود برای علی(ع) تاج گذارى نموده و براى مقامى مانند مقام پیامبر(صلى الله علیه وآله)مهیّا نموده است، با این تفاوت که او مبلّغ دین پیامبر بوده و پس از وى جانشین او است.؟؟

 

ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 23 مهر 1394 

 

در روز غدير، اين حركت عظيمي كه طبق روايات متواتره، به وسيلة‌ نبي اكرم(ص) انجام شد، داراي ابعاد بود. البتّه يك بعد، فضيلت اميرالمؤمنين(ع) بود. مردم هم مي‌دانستند و از نزديك اين فضايل را در آن بزرگوار مشاده مي‌كردند. پيامبر اكرم، و در واقع اراده الهي هم همان فضايل و ارزش‌ها را معتبر دانست و بر اساس آن ارزش‌ها، ولايت و حاكميّت بعد از پيامبر را تعيين كرد. معلوم شد آن كسي مي‌تواند در مرتبة حكومت بر مسلمين قرار بگيرد، كه داراي آن ارزش‌ها باشد. لازم نبود كه پيامبر اكرم(ص) فضايل اميرالمؤمنين(ع) را در آن روز بيان كند؛ مردم مي‌دانستند.

 

Image result for ‫ادامه‬‎

ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : چهارشنبه 22 مهر 1394 

 

 

بشر برای پیمودن راه سعادت و گام نهادن در طریق عبودیت و پیشرفت معنوی و رسیدن به کمالات انسانی که مهم ترین هدف خلقت جنیان و انسان ها از نگاه قرآن است.(1) همیشه محتاج راهنمایان و پیشوایانی بوده اند تا آنان را در راه دستیابی به این هدف والای الهی یاری رسانند و آن چه موجب رشد و ترقی معنوی و رسیدن به این هدف است را به او تعلیم دهند و او را از آن چه سبب انحراف و گمراهی و سقوط می گردد بازدارند و در نهایت تشخیص راه حق از باطل و هدایت از ضلالت را به وی بشناسانند.

بر این اساس خداوند متعال از باب رحمت گسترده خویش بر بندگان و لطف بی کرانش بر آنان، از آغاز خلقت بشر، پیامبران و راهنمایانی همراه با تعالیم و دستورات حیاتبخش را به سوی بندگان فرو فرستاد تا آنان با ارشاد بشر و ابلاغ این تعالیم و معارف الهی، انسان ها را به سوی حق و راه هدایت رهنمون سازند و از انحراف و سقوط آنان در دام شیاطین جن و انس جلوگیری کنند.

 

Image result for ‫ادامه‬‎

ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 20 مهر 1394 
 
از آیاتى که در روز غدیر درباره امیر مؤمنان(علیه السلام) نازل شده، این آیه است:
(الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِى وَرَضِیتُ لَکُمُ الاِْسْلاَمَ دِیناً)(1).

 

(امروز، دین شما را کامل کردم; و نعمت خود را بر شما تمام نمودم; و اسلام را به عنوان آیین (جاودان) شما پذیرفتم).

 
 
 
Image result for ‫ادامه‬‎
ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : سه شنبه 14 مهر 1394 

 

خورشيد شکفته در غدير است علي

باران بهار در کوير است علي

بر مسند عاشقي شهي بي همتاست

بر ملک محمدي امير است علي

 

عيد کمال دين . سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصايت و ولايت

امير المومنين عليه السلام

بر شيعيان و پيروان ولايت خجسته باد

ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : جمعه 10 مهر 1394 

 

عید غدیرخم
 
 
سخنرانى تاريخى پيامبر (صلی الله علیه و اله) در غدير -  كه حدود يك ساعت و نیم طول كشيد - در يازده بخش قابل فصل بندي است:1) حضرت در اولين بخش سخن به حمد و ثناى الهى پرداختند و صفات قدرت و رحمت حق تعالى را ذكر فرمودند، 

و بعد از آن به بندگى خود در مقابل ذات الهى شهادت دادند .2) در بخش دوم، سخن را متوجه مطلب اصلى نمودند و تصريح كردند كه بايد فرمان مهمى درباره على بن ابى‏طالب (علیه السلام) ابلاغ كنم ،

و اگر اين پيام را نرسانم رسالت الهى را نرسانده‏ ام و ترس از عذاب او دارم.3) در سومين بخش امامت دوازده امام (علیهم السلام) بعد از خود تا آخرين روز دنيا را اعلام فرمودند تا همه طمع‏ها يك باره قطع شود. 

از نكات مهم در سخنرانى حضرت، اشاره به عموميت ولايت آنان بر همه انسان‏ها، در طول زمان‏ها و در همه مكان‏ها و نفوذ كلماتشان در جميع امور بود،

و نيابت تام ائمه (علیهم السلام) را از خدا و رسول در همه امور و حلال و حرام اعلام فرمودند.

 

ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 9 مهر 1394 
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 9 مهر 1394 

 

بهترین تعبیر درباره استاد شهید مطهرى ، كلام امام خمینى  - رضوان الله علیه - است: « شهید بزرگوار و متفكر و فیلسوف و فقیه عالی مقام مرحوم آقاى حاج شیخ مرتضى مطهرى - قدس سره - ... كه در اسلام ‏شناسى و فنون مختلفه اسلام و قرآن كریم كم نظیر بود ... در عمر كوتاه خود اثرات جاویدى به یادگار گذاشت كه پرتوى از وجدان بیدار و روح سرشار از عشق به مكتب بود. او با قلمى روان و فكرى توانا در تحلیل مسائل اسلامى و توضیح حقایق فلسفى با زبان مردم و بى ‏قلق و اضطراب به تعلیم و تربیت جامعه پرداخت. آثار قلم و زبان او بى‏استثنا آموزنده و روان ‏بخش است و مواعظ و نصایح او كه از قلبى سرشار از ایمان و عقیدت، نشات مى‏گرفت، براى عارف و عامى سودمند و فرح زاست... .»

نظر استاد شهید مطهرى درباره هر مساله اسلامى، آینه اسلام ناب محمدى(ص) است كه با دلیل استوار و عبارات رسا و زیبا بیان كره است. عمده مباحث استاد درباره غدیر، در كتاب پر برگ و بار «امامت و رهبرى‏» ذكر شده است . به مناسبت عید غدیر به نقطه نظرات این اسلام شناس شهید و مرزبان فرهنگ علوی می پردازیم.

 
ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 9 مهر 1394 

 

 

هفدهم ذی الحجه سال دهم هجری قمری

کاروان بزرگ غدیر به همراهی وجود مقدس پنج نور پاک، پیامبراکرم، امیرالمومنین، حضرت زهرا، امام حسن و امام حسین علیهم السلام که این کاروان را برافلاکیان شرف بخشیده اند، پس از گذشتن از"عسفان" به منطقه " قدید " رسیده و اینک تا

"حجفه" که " غدیر خم" کنار آن واقع است، راهی نمانده است.

آنچه در غدیر برای مردم بیان شد، بزرگترین پیام اسلام، یعنی ولایت اهل بیت علیهم السلام بود. همانند بسیاری از موارد که برای اتمام حجت معجزه ای از سوی پیامبر صورت می گرفت تا موجب اطمینان قلوب آن مردم و نسل های آینده تاریخ باشد، درغدیر، خداوند در حضور پیامبر خود مستقیماً معجزه نشان داد و امضای الهی را بر خط  پایان غدیر ثبت کرد.

ادامه مطلب
فاطمه رحمانی تاریخ ارسال مطلب : پنج شنبه 9 مهر 1394 
تعداد کل صفحات : 11      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  
اوقات شرعی
تمامی حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به ♛♛·•●✿❤تجلی غدیر❤✿●•·♛♛ می باشد و انتشار مطالب با ذکر منبع مانعی ندارد.
طراحی و اجرا : مرکز فرهنگی صالحون
...
تک اسکین - قالب و ابزار وبلاگ